КАФЕДРА @ UA

Валерій Бебик. ЦИВІЛІЗАЦІЙНИЙ КОСМОС МАЙДАНУ: ПРИЧИНИ, ЕВОЛЮЦІЯ, СТРУКТУРА І СПЕЦОПЕРАЦІЇ
 

 

ВАЛЕРІЙ БЕБИК,

доктор політичних наук, профессор,

голова Всеукраїнської асоціації політичних наук

 

 

ЦИВІЛІЗАЦІЙНИЙ КОСМОС МАЙДАНУ:

ПРИЧИНИ, ЕВОЛЮЦІЯ, СТРУКТУРА І СПЕЦОПЕРАЦІЇ

 

         Потужний викид національної енергії, який знайшов свій прояв в Українському Майдані, потребує неупередженого, позбавленого емоцій системного аналізу його причин, мотивів і еволюційного розвитку.

 

І. ПРИЧИНИ УКРАЇНСЬКОГО МАЙДАНУ

Владі регіоналів і комуністів потрібно було отримати десяток трупів, тисячі поранених, мільйонні демонстрації українських громадян, щоб зрозуміти: в Україні розгортається системна політична та економічна криза.

         Її причина – «професійна» робота правлячої коаліції ПР-КПУ, яка наполегливо, з достойною іншого застосування енергією, розвалювала не до кінця сформовану державу:

·        фактично зруйнувала національну економіку та фінансову систему;

·        «зачистила» малий і середній бізнес;

·        поглибила розрив і протистояння між багатими і бідними;

·        перетворила прокуратуру та судову систему на філію виконавчої влади;

·        імплантувала бандитів в силові структури;

·        довела до критичного рівня корупцію;

·        перетворила парламент та уряд на клуби мільонерів і мільярдерів переважно не української національності  (при наявності 70% українців в Україні!);

·        практично розвалила армію і непропорційно суспільним потребам збільшила МВС, СБУ і прокуратуру, перетворивши Україну в поліцейську державу;

·        провалила майже всі міжнародні переговори і проекти (за виключенням китайських) і т.ін.

 

ІІ. ЕВОЛЮЦІЯ І МОТИВИ УКРАЇНСЬКОГО МАЙДАНУ

Оцінюючи процес виникнення та еволюції Українського Майдану як форми народного протесту і волевиявлення, не можна не вказати на одну маніпуляційну стратегію. Вона пов’язана з так званим «Євромайданом», яку свідомо (чи підсвідомо) реалізують зарубіжні та вітчизняні мас-медіа, котрі належать олігархам переважно не українського етнічного походження.

Перший Майдан, насправді, був Європейським і зібрав кілька десятків тисяч людей перед Вільнюським самітом, на якому планувалося підписання угоди України про асоціацію з Європейським співтовариством, котрий закінчився 30.11.2013 р.

Другий Майдан, який є істинним Українським Майданом, повстав 01.12.2013 р. після фашистського побиття людей спецпідрозділом міліції «Беркут», які вдруге після московсько-татарської навали 1240 р., були змушені ховатися від окупантів в українському храмі.

На вулиці Києва та інших міст вийшли сотні тисяч людей, обурених брутальними діями «силовиків»

Третій Майдан став, по суті, майданчиком парламентської опозиції, яка передчасно почала президентську кампанію, не маючи одного лідера.

Кожен з опозиційної «трійці»: В.Кличко (партія «УДАР»), А.Яценюк (партія «Батьківщина») і О.Тягнибок (ВО «Свобода») грав свою гру і намагався вирішити свої локальні політичні завдання, що викликало незадоволення більшості мітингуючи.

Четвертий Майдан розпочався після Нового 2014 року активізацією радикального крила Українського Майдану, організаційно оформленого у так званий «Правий сектор».

Цей «Правий сектор» Українського Майдану складається переважно з представників радикальних організацій «Тризуб», УНА-УНСО, «С14»,"Патриот України", "Білий молот", "Соціал-национальна асамблея", УНА-УНСО та ін., помічених у неформальних звязках з представниками українських та зарубіжних спецслужб.

Окрім того, до нього входить група націонал-радикалів з легальних політичних партій, не задоволених антиукраїнськими діями влади та політичною імпотентністю парламентської опозиції.

Саме «Правий сектор» Українського Майдану спровокував агресивні дії проти міліції з використанням «коктейлів Молотова», каміння, будівництва барикад та захоплення державних установ по всій Україні, що дало підстави чинним урядовцям говорити про антиконституційне захоплення влади в країні.

 

ІІІ. СПЕЦОПЕРАЦІЇ НА УКРАЇНСЬКОМУ МАЙДАНІ

         В «цивілізованих» Лондоні, Парижі чи Афінах демонстранти «по-європейські» б’ють шибки у крамницях, перевертають автомобілі і крадуть з них ноутбуки.

Українські громадяни, на відміну від західно-європейців самі ловлять за нечисті руки провокаторів від влади та бандократії, які за своєю постійною звичкою намагаються когось побити, щось вкрасти чи загарбати чужий бізнес. 

Я маю на увазі не парламентських о-позиціонерів, які фактично грали на підтанцьовках у влади бандо-регіоналів та олігархо-комуністів, провокаційно закликаючи до імпічменту президента.

Ви думаєте, вони не знали, що в Україні немає закону про імпічмент (відкликання) президента? – Все вони прекрасно знали, перетворюючи енергію народних мас в вертепне шоу, а потім – у силове протистояння, які мають мало спільного зі справжньою демократією. 

Закликаючи «Геть - усіх!», насправді, о-позиціонери згуртовували владу, даючи їй вагомі козирі. А, руйнуючи пам’ятник комуністичного ідола Леніна, партія з російською назвою «Свобода» фактично згуртовувала електорат КПУ, який почав було обурюватися: «Чому це депутати від КПУ у Верховній Раді України їздять (як і бандо-олігархи) на «Бентлі» ручної лондонської зборки?..»

Якби парламентські опозиціонери реально хотіли б покарати винних у побитті студентів, вони б просто вимагали зняття міністра внутрішніх справ та відставки уряду. Власне кажучи, цього і вимагав Другий Майдан, коли побачив фашистські звірства СС «Беркут» та штурмових загонів Партії регіонів - «тітушків».

Проте, об’єднуючи в один пакет вимогу відставки В.Януковича та уряду М.Азарова, парламентська опозиція, фактично робила неможливою відставку антиукраїнського уряду та унеможливала покарання бандитів в погонах, які вчинили кримінальний (не політичний!) злочин, побивши мирних людей.

І лише після кількох загиблих і тисяч поранених людей, захоплення державних установ в регіонах та тиску Заходу, В.Янукович був змушений після 2-місячного ігнорування вимог Майдану піти на переговори і поступки.

 

IV. МАЙДАН-ХРАМ ТА ЙОГО ЗАГАЛЬНОЦИВІЛІЗАЦІЙНЕ

ЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ВСЕСВІТНЬОЇ ІСТОРІЇ

Дивлячись на те, як українці та іноземці приходять та приїздять на Український Майдан, наче на паломництво до Мекки, починаєш розуміти вселенський характер модерної Української Еволюції.

Проте, зусиллями антиукраїнської влади та радикалів, опосередковано контрольованих українськими та зарубіжними спецслужбами, Українська еволюція була поступово «європеїзована» насильством і провокаціями і перетворена на Українську Революцію.

Загалом, досліджуючи структуру і типологію Майдану у формі реалізації народної демократії, варто виділити: Майдан-січ, Майдан-мітинг, Майдан-революція та Майдан-храм.

Майдан-січ існує у формі табору спротиву (кілька тисяч людей, які постійно знаходяться в цій сучасній формі Козацької Січі, мають свою самоорганізацію, самоуправління і самооборону).

Майдан-мітинг збирається щовечора (десятки тисяч людей) і щонеділі (кілька сотен тисяч людей) з вимогами відставки антиукраїнського уряду та покарання винних у звірячому побитті студентів.

Майдан-революція – форма активної, часом насильницької і, навіть, екстремістської діяльності, яка на останньому етапі еволюціонує в бік проголошення регіональних народних рад, котрі прагнуть перебрати на себе функції місцевого самоуправління та силові функції. 

Майдан-храм є унікальним в історії людства ціннісним феноменом, який є початком народження Нової Української Ери. Вона виникла вночі 1 грудня 2013 р. мирним шляхом і дає приклад іншим народам, які потерпають від глобального іудео-християнського спекулятивного капіталізму.

Попри певну радикалізацію Українського майдану у формі Майдан-революції, Майдан-храм з його базуванням на тисячолітніх українських цінностях та жертовною духовністю, фактично започаткував нову світоглядну цивілізацію - Нову Українську Еру.

В цьому і є його історична місія і перемога. Слава Україні!!!

 

 

 

 

 

 

 Обновлен 27 янв 2014. Создан 26 янв 2014