КАФЕДРА @ UA

ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ СУСПІЛЬСТВА: ДОХОДИ ВИКЛАДАЧІВ ВНЗ НИЖЧЕ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ!
Як свідчать результати загальнонаціонального соціологічного опитування "Соціально -економічний і професійний портрет українського викладача", проведеного Центром дослідження суспільства, 43% викладачів українських вищих навчальних закладів отримують дохід менше 3 тисяч гривень, лише 16% викладачів отримують понад 4,5 тисяч гривень.

 

(До відома: середня заробітна плата в Україні в першому півріччі 2013 становила 3143 гривень).

 

Дослідження охопило 56 вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації в 21 області України, Автономній Республіці Крим та м. Києві.


За даними дослідження, дохід залежить від гендерної ознаки. Понад 4,5 тисяч гривень заробляють 12% жінок і вдвічі більше чоловіків. Крім того, дохід викладачів відрізняється залежно від наукової сфери.

 

Найбільше в Україні заробляють представники ІТ-спеціальностей. Майже третина з них отримує понад 4,5 тисяч гривень. Така ж заробітна плата тільки у 12 % викладачів - природничників. Це найменший відсоток в категорії 4500 гривень.


Відмінності обумовлені переважно додатковою зайнятістю викладачів. Виключно на зарплату в своєму ВНЗ живуть 80 % викладачів. Решта, крім основної роботи, викладають в інших ВНЗ, проводять наукові дослідження, працюють за спеціальністю, займаються репетиторством.

Создан 28 сен 2013