КАФЕДРА @ UA

У польських вишах навчається близько 6 тисяч українських студентів – експерт
 

Проректор Університету «Україна» Валерій Бебик

розповів радіостанції «Голос Столиці» про студентську міграцію в Європі.

 

Студентів у польських приватних вузах стає дедалі менше. Причиною тому – демографічна ситуація в країні. Якщо у рекордному 2005-му Польща могла похвалитися майже 2 мільйонами студентів, то до 2020-го року демографи прогнозують менше 400 тисяч. Про це пише польський тижневик Uwazam Rze. Така динаміка призводить до того, що приватні вузи йдуть з ринку освіти. Виходом зі сформованої ситуації для поляків можуть стати студенти з України, яким цікаве навчання в сусідній країні.

 

Чим Польща приваблива для наших молодих людей, в ефірі радіостанції «Голос Столиці» розповів професор, проректор Університету «Україна» Валерій Бебик.

 

«Голос Столицы»: Чим може приваблювати Польща – вищим рівнем освіти, ніж в Україні?

 

Валерій Бебик: Я думаю, що якість в польських вишах не вища, ніж в українських. Я читав лекції у польських університетах, і знаю – там нормальний рівень. Інша річ – глобальні тенденції. Після того, як Польща та інші країни Центральної Європи вступили до Європейського Союзу, польські студенти почали активно їздити навчатися в Західній Європі та Америці. Відповідно, звільнилася кількість місць у Польщі. Тобто, це такі природні міграції, які мають глобальну тенденцію. Але є й чисто технологічні проблеми. Скажімо, для вступу до польської вищої школи не потрібно ЗНО. Наше міністерство, коли підняло планку ЗНО до 140 балів по профільному предмету, таким чином вдарило по тих абітурієнтах, які не добрали до 140 балів. Якщо вони не можуть вступити тут, то їдуть туди, там і ціни навіть нижчі. Переважно йдеться про молодь Західної України. Їдуть не тільки в Польщу, а й у Чехію, інші держави. Наскільки я знаю, понад 6 тисяч українських студентів зараз навчається в польських вишах.

 

«Голос Столиці»: Як вплине підписання угоди про асоціацію з ЄС на нашу вищу освіту? Адже нашим студентам стане легше поїхати вчитися до Європи.

 

Валерій Бебик: Іще не відомо, буде та асоціація чи ні. Але для нас в тому може бути дуже великий позитив, тому що до нас тоді піде хвиля абітурієнтів із Росії, Казахстану, Киргизстану, Білорусі, якщо ми будемо ближче до Європи.

 

http://newsradio.com.ua/2013_09_24/U-polskih-vishah-navcha-tsja-blizko-6-tisjach-ukra-nskih-student-v-ekspert/

 Создан 25 сен 2013